Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Ma szállítják át Kecskemétre a félegyházi betegeket

2010.10.01

Pénteken szállítják át a betegeket a megszűnő kiskunfélegyházi kórházból a kecskeméti megyei kórházba – tudta meg az MR1-Kossuth Rádió a fogadó intézet pr-menedzserétől. Horváth Attiláné elmondta: az eddiginél 55 ezerrel több beteg tartozik majd Kecskeméthez, főként a belgyógyászati, nőgyógyászati, szülészeti, sebészeti osztályokon lesz több a munka. Fennakadásokra ugyanakkor nem számítanak. Horváth Attiláné hozzátette: arra kérik a betegeket, hogy az első időkben a sürgősségi osztályon jelentkezzenek. Beteg ugyan több lesz, orvos azonban nem, mert létszámbővítésre egyelőre nincs mód.

 

A Kecskeméttől 26 kilométerre lévő kiskunfélegyházi kórházat az eladósodott város nem tudja tovább fenntartani. Kiskunfélegyházán krónikus és rehabilitációs osztályok maradnak, alig több mint száz ággyal. Kerestük az ottani kórház vezetőjét, de nem kívánt nyilatkozni, mondván: kampánytéma lett az utóbbi időben az aktív ágyak megszüntetése. Úgy tudjuk: kétszáz orvost, ápolót, takarítót bocsátottak el és körülbelül ugyanennyien maradnak a jóval kisebb kórházban.

 

MR1-kossuth.hu
 

Hozzászólások

Hozzászólás megtekintése

Hozzászólások megtekintése

Nincs új bejegyzés.