Ganz Röck: gazdasági bűncselekményre gyanakszanak a félegyházi gyár dolgozói

2010.08.18

A kiskunfélegyházi cég vezetése nem akarja bezárni a gyárat, de pénz sincs az elmaradt bérek rendezésére. A dolgozók érdekvédelmi szervezete gazdasági bűncselekmények gyanújával feljelentette a cégvezetést – adta hírül a baon.hu.

Több száz család helyzete vált kilátástalanná a Ganz Röck kiskunfélegyházi gyárának pénzügyi válsága miatt. Egy éve már, hogy a gyár dolgozói, megközelítőleg háromszázhatvanan, hiába várják fizetésüket. Sztrájkoltak, a nyilvánosság és a politikusok segítségét kérték, eredménytelenül. A vállalat vezetése ugyan többször megígérte, hogy az elmúlt év végére rendezi a béreket, de ezt nem teljesítette.

– Több mint öt hónapi bérrel tartozik már nekünk a cég – mondta az egyik munkás a baon.hu munkatárásnak. –  Akik beadják felmondásukat, azoknak a vállalat nem adja ki a szükséges igazolásokat, így új állást nem vállalhatnak, és munkanélküli segélyre sem jogosultak. Szeptember óta nem fizetnek nyugdíjjárulékot sem az állami, sem a magánnyugdíjpénztárakba. Ennek az lett a következménye, hogy a nyugdíjkorhatárt elért dolgozók nem mehetnek nyugdíjba.

Ménes István a gyár vezérigazgatója a napokban Kiskunfélegyházára látogatott, ahol elmondta, a tulajdonosok nem akarják bezárni a gyárat, de nincs pénz az elmaradt bérekre. Arra biztatta az embereket, hogy dolgozzanak tovább – vagy menjenek Isten hírével. Ezt követően a dolgozók érdekvédelmi szervezete gazdasági bűncselekmények gyanújával feljelentette a cégvezetést.

Forrás: baon.hu

Feketene - kkfhaza

2010.09.12 21:09

Ez mar a pofatlansag teteje!Ilyen baromsagot kiejteni egy igazgatonak a szajan!!Dolgozzanak ingyen nyugodtan tovabb!!Szerintem menjen orvoshoz,szuksege lenne ra!Probaljon o megelni a semmibol!Agyalagyult vezetoseg!Szegyeljek magukat,hogy igy atakarjak verni az embereket!Remelem a jog a dolgozok javara dont!Itt az igazsagnak kell gyoznie!!

Feketene - kkfhaza

2010.09.12 21:08