Cikkek

Néhány bizonytalan kérdés a "Dózsa" ügyében

2014.05.02

dozsa-hero.jpgSokat gondolkodtunk azon, hogy mit és hogyan írjunk a Dózsa György Általános Iskola körül kialakult helyzetről, amely jelen pillanatban a városunk lakóit foglalkoztató egyik legfontosabb kérdés. Miért is ne volna így, hiszen a József Attilával és a Platán Utcaival évekkel ezelőtt egyesült Dózsa most kiválhat az összevont tagintézmények közül.

Nem volt városi majális!

2014.05.01

mj14.jpgNem is olyan régen még úgy tűnt, nyolc év után újra lesz majális a Parkerdőben. Mostanra azonban odáig jutottunk, hogy még a szokásos szürke, unalmas városi májusünnepre sem került sor!

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

A lakókat büntetik a kivitelező hibájáért!

2014.04.30

kemeny.jpgKilenc móravárosi társasház 200 lakásában kapcsolták ki a gázszolgáltatást. A kérdés: ki a felelős?

Élet. Pálya. Modell?

2014.04.29

tanar.jpgMik a legközhelyesebb gondolatok, ha a pedagógusokra gondolunk? Zömmel nők. Keveset keresnek. Hoffman Rózsa megkeserítette az életüket. Sajnos mindhárom állítás igaz, sőt a három össze is függ egymással. Íme az új pedagógus életpálya-modell kiskunfélegyházi vesztesei.

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

Jön az eső, vigyázzunk a kátyúkkal!

2014.04.28

katyu.jpgMint azt Félegyházán járva többen láttuk, vannak helyek, ahol néhány kátyút már kijavítottak. Nem tudni, minek alapján válogatnak, de itt-ott csinálgatnak valamit. Vannak viszont olyan gödrök is a városban, amelyek valami oknál fogva egyre mélyebbek.

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

Nekünk elseje, az elseje!

2014.04.28

majalis01.jpgMájus 1. a munka és a családok ünnepe - városunk életének egyik fontos alkalma a találkozásra, amelynek minden közösen megélt tavaszt szebbé és tartalmasabbá kellene tennie. És így is volt 8 évvel ezelőttig, amíg minden esztendőben a Parkerdőn került sor rá. Több évtizeden keresztül.

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

Gondolkodjunk együtt Félegyháza jelenéről és jövőjéről!

2014.04.27

kiskunfelegyhaza-szavazz.jpgVárosunk életünk, mindennapjaink színtere. Nem mindegy, milyen ez a színtér! Élhető, emberléptékű? Melyek a legfontosabb problémái, hol lehetne javítani helyzetén? Mi erre vagyunk kiváncsiak! Mi a tényekre vagyunk kíváncsiak! Erre kérdezzünk rá!

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

Miért kell májusig várnunk a zöldhulladék elszállításával?

2014.04.26

zoldjarat.jpgÚgy tűnik, Kiskunfélegyházán idén tavasszal nem gyűjtik be a zöldhulladékot, illetve egészen pontosan május 5-ig, amikor útra kel az első Zöldjárat.

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

Sok lényeges döntés született, de nem elég...

2014.04.25

ht-testulet.jpgHorváth Tamás, önkormányzati képviselő beszámolója a 2014. április 24-i félegyházi képviselőtestületi ülésről.

A földtörvény alaposan kitolt a Haleszban és Selymesben élőkkel

2014.04.24

halesz_kiskunfelegyhaza.jpgKiskunfélegyházán nagyon sok zártkert, kisebb-nagyobb lakóépület van nadrágszíjtelkeken. Földjogilag ezek hasonló besorolásúak, mint a termőföld. És bár a földforgalmi törvényben nincs kikötve, hogy vevő csak az lehet, aki életvitelszerűen ennek műveléséből él, az értékesítést olyan adminisztrációs akadályok nehezítik, hogy a földforgalmi törvény teljes körű hatályba lépésével akár fél évig is eltarthat majd egy átíratási procedúra.