Cikkek

Miért nem fejlődik a város?

2014.05.11

eoldal-banner.jpgA város a voksukat leadók 50%-ának egybehangzó véleménye szerint elsősorban azért nem fejlődik - mert nem igazán fejlesztik. Mi magunk is egyre inkább úgy érezzük, hogy a tudatos koncepció, tervek hiánya az, ami leginkább sújtja Kiskunfélegyházát.

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

Nem lesz többé papírgyűjtés a félegyházi iskolákban

2014.05.10

papairgyujtes-vege-van.jpgA papírgyűjtésnek évtizedes hagyományai vannak (országosan is és nálunk is), kifejezetten népszerű szokás. Az iskolák azért kedvelik, mert pénzt gyűjthetnek vele - amelyet azután a gyermekekre fordítanak. Mindettől lehet, hogy ezúttal végleg búcsút mondhatunk.

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

Kit zavarhattak a Kossuth utcai bukkanók?

2014.05.09

bukkanok.jpgAz átalakítások összesen 400 ezer forintunkba kerülnek, s megbénítják a belvárosi közlekedést (ráadásul ezek a munkálatok még jó ideig elhúzódhatnak), mellyel kapcsolatban számosan éltek panasszal az elmúlt napokban.

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

Így lehetetlenítették el a Móra hatosztályos képzését

2014.05.08

mora.jpg2011-ben ugyanis mindössze 15-en jelentkeztek a "hatosztályosra", a következő évben pedig már olyan kevesen, hogy veszélybe került annak puszta léte is - így a 2013/14-es tanévben már nem tudták elindítani az osztályt. Ennek kapcsán Rosta Ferenc intézményvezető egyértelműen a képzés "megfúrásáról" beszélt.

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

Parlagfű a kertjeinkben? Milliós bírság is lehet belőle!

2014.05.07

parlagfu.pngBár a parlagfűbomba robbanására még várni kell néhány hónapot, a védekezést azonban mihamarabb érdemes elkezdeni, nehogy milliós bírság legyen a vége.

Útlezárások Félegyházán!

2014.05.06

ut.jpg2014. május 7-14. között az alábbi teljes szélességű útlezárásokra kerül sor gyalogátkelőhelyek és kerékpárút átépítése miatt, ezért tisztelettel kérjünk minden érintettet, hogy a forgalom-korlátozásokat szíveskedjenek figyelembe venni, és annak megfelelően közlekedni, ill. megválasztani az útvonalukat.

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

Óriási változások a félegyházi menzákon is

2014.05.05

menza.jpgMegjelent a szeptember elsejétől hatályos közétkeztetésről szóló rendelet, amely részletesen szabályozza az iskolai menzákon adandó ételek elkészítését és tápanyagtartalmát. Tilos lesz többek között a szénsavas, vagy cukrozott üdítő, a magas zsírtartalmú húskészítmény.

Lezárult az első szavazásunk

2014.05.04

szavazas.jpgEgy héttel ezelőtt útjára indítottuk első szavazásunkat. Kezdeményezésünk hosszú távú célja az volt, hogy mindenfajta sallang vagy mellébeszélés, nemzeti konzultációs vagy egyéb fölösleges, hazug körítés nélkül érdemi, aktuális, jelentős helyi problémákra hívjuk fel a figyelmet, mégpedig az Önök segítségével.

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

Boldog Anyák napját kívánunk!

2014.05.04

anyak.jpgFalu Tamás, városunk hirös költőfejedelmének versével köszöntjük a félegyházi Anyákat.

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

Rezsicsökkentés? Tankönyvet a kályhába!

2014.05.03

tankonyv.jpgNyílt levelet írt Reményfy Tamás, a szegedi Mozaik Kiadó ügyvezető igazgatója Hegedüs István tankönyvellátásért felelős miniszteri biztoshoz.