Cikkek

Kik lehetnek az új polgármester-jelöltjeink? 2.

2014.07.09

polgarmesterjeloltek-felegyhaza.pngKonfliktusok, személycserék, megerősödött és meggyengült pozíciók.

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

Amiről a helyi média nem nagyon beszél...

2014.06.28

lezsak-orgovany.pngLóczi Boglárka, Orgovány fideszes polgármestere "viselkedésével és döntéseivel gazdasági összeomlás felé sodorta a települést".

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

Fideszes trónok harca a polgármester-jelöltek ügyében?

2014.06.19

fidesz.jpgVajon hogyan várjon a város egységes, valódi cselekvést egy olyan párterőtől, amely ilyen látványosan megosztott még akkor is, ha csak saját polgármester-jelöltjét kell kiállítania?

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

Legyenek az iskoláink újra önállóak!

2014.06.16

iskola.jpgAz elmúlt hónapokban többször is beszámoltunk a Dózsa György Általános Iskola ügyének éppen aktuális fejleményeiről, amelyek ismét a politikát tették az oktatás témájává. Holott: ilyesminek sosem szabadna megtörténnie. Nos, e tekintetben most új, örömteli hírrel gadagodtunk: a Dózsa ugyanis önálló lett.

Emlékezés a félegyházi áldozatokra

2014.06.15

holocaust-kiskunfelegyhaza.pngA holokauszt félegyházi áldozataira emlékezünk most. A hetven évvel ezelőtt ezen a napon elhurcoltakra: a 352 családra. A 269 férfire, 341 nőre és 373 gyermekre.

Teljes bejegyzés
| Menüpont: Hírek | Fényképek: Emlékezés a félegyházi áldozatokra | Hozzászólások: 0

Hagyomány születik

2014.05.26

fk010101.pngMindig nagy öröm, ha valódi értéket képviselő, igazi közösségépítő erejű városi kezdeményezésekről adhatunk hírt. Az Utcák és Terek Focikupa pedig pontosan ilyen.

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

Kik lesznek/lehetnek az új polgármester jelölteink?

2014.05.23

kiskunfelegyhaza-polgarmesterjeloltek.pngAz ősz folyamán tartandó önkormányzati választásokon fordulatos küzdelemre számíthatunk Kiskunfélegyházán. A városunk szempontjából rendkívül jelentős döntést megelőző hónapokat most még izgalmasabbá tehetik a megváltozott erőviszonyok.

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

Építsünk közösen városfejlesztési stratégiát!

2014.05.18

varosfelesztes.jpgTény: egy ilyen stratégiát nem egyszerű felépíteni, de városvezetésünknek (holott pont ez volna a dolga) évek óta érezhetően nincs semmilyen valódi, hosszú távú célkitűzése közös jövőnkre nézve.

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

A legaggasztóbb probléma: a közbiztonság hiánya

2014.05.18

kozbiztonsag.jpgOlvasóink számára ez a legaggasztóbb probléma jelenleg településünkön, amely az utóbbi évek mindennapjait beárnyékolja, - s minden más csak ezután következik.

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

Ijesztő szülői panaszok egyes általános iskolákról

2014.05.12

iskola-iskolasok-kiskunfelegyhaza.jpgÚgy tűnik, a helyi oktatás gondjai rendszeresen helyet kapnak majd nálunk. Egy ideje érkeznek hozzánk a szülői panaszok a ma terítékre kerülő ügyben is.