Cikkek

Rovásírással írt antifasiszta üzenetek a Jobbik székházánál

2012.01.17

20120116275_jo_1.jpgA Societas – Baloldali Ifjúsági Mozgalom tegnap este rovásírással írt, antifasiszta és demokrata szellemiségű üzeneteket helyezett el a Jobbik Villányi úti székházánál.

A táblákon Bibó István híres idézete: „Demokratának lenni mindenekelőtt annyit tesz, mint nem félni.”, továbbá a „Lesz még Magyar Köztársaság!” feliratok szerepeltek, székely-magyar rovásírással.

SOCIETAS - II. Tájékoztató akció Kiskunfélegyházán

2012.01.13

dr. Garai István Levente országgyűlési -, önkormányzati képviselő, Horváth Tamás a kiskunfélegyházi MSZP elnökségi tagja és Eszik Bence a SOCIETAS - Baloldali Ifjúsági Mozgalom kiskunfélegyházi szervezetének alelnöke 2012. január 13-án, péntek reggel tájékoztató akciót tartott a Béke téri piacon.

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

Húsz éve támogatják a rászorulókat

2012.01.11

120111_garai_istvan_karacsonyi_feny_rip_tn_00_00_40_00.cikk.jpgIdén ünnepelte fennállásának húsz éves évfordulóját a Karácsonyi Fény Alapítvány. A szervezet az évek során több félegyházi rászoruló családon is segített a karácsonyt megelőző időszakban élelmiszerre beváltható vásárlási utalványokkal. Az elmúlt esztendőben 213 nehéz sorsú embert mintegy 434 ezer forinttal támogattak.

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

HÖOK: a kormány szűkíti a lehetőségeket a felsőoktatásban

2012.01.10

hook_1.jpgNagy Dávid szerint különösen a hátrányos helyzetűek járnak rosszul a felsőoktatás átalakításával.

Az országnak az a jó, ha minél több a diplomás, ám a kormány most szűkíti a lehetőségeket a felsőoktatásban, különösen a hátrányos helyzetűek számára – erről Nagy Dávid beszélt az Egyenes Beszédben. A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának elnöke szerint a drasztikusan csökkentett keretszámokkal nem lehet orientálni az érettségizőket. A részösztöndíjjal kapcsolatban azt mondta a HÖOK elnöke: még nincsenek pontos információk ezzel kapcsolatban, de ez valószínűleg azt fogja jelenteni, hogy a képzés felét az állam, a másik felét pedig a hallgató állja majd.

Már megint benzináremelés - Kössz Orbán

2012.01.10

386740_153701748071087_131487493625846_244136_1228033204_n.jpg Hányszor mondták, hogy nem lesz benzinár emelés???

Csatlakozz, ha szerinted sem korrekt a kormány!

Már megint benzináremelés - Kössz Orbán - Facebook csoport

Kihelyezett programalkotó elnökségi ülés Kispesten

2012.01.09

societas_mszp_cikkulso_19.jpgSass Szabolcs a Societas országos elnöke bevezetőjében hangsúlyozta, hogy a 2012-es évben nagy hangsúlyt fektetnek a közösségteremtő programokra.

A Societas - Baloldali Ifjúsági Mozgalom szombaton megtartotta kihelyezett elnökségi ülését Kispesten, az MSZP pártirodájában. A két hete megtartott tisztújító kongresszus után került sor erre a programalkotó tanácskozásra, melyen a szervezet frissen megválasztott tisztségviselői vettek részt.

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

Szerveződj! Alapíts Te is Baloldali Ifjúsági Kört!

2012.01.09

bik_1.jpgMeghirdetjük a Baloldali Ifjúsági köröket, melyek önkéntes alapon szerveződő cselekvő közösségek. Tehát ha szerinted is eljött a cselekvés ideje, akkor saját lakókörnyezetedben szerveződj!

Tájékoztató akció Kiskunfélegyházán

2012.01.06

koz5.jpgA Societas-Baloldali Ifjúsági Mozgalom kiskunfélegyházi szervezetének több tagja valamint Garai István, az MSZP Bács-Kiskun megyei elnöke tájékoztató akciót tartott péneteken a kiskunfélegyházi piacon.

Kérdésünkre Eszik Bence, a kiskunfélegyházi Societas alelnöke elmondta: fontosak az ilyen akciók, hiszen a célunk az,  hogy az emberek ne csak a jobboldal hangját hallják mindig, hanem ismerjék meg a baloldal véleményét is.

Azt is elmondta még, hogy az elkövetkező hónapokban több ilyen tájékoztató akciót is fognak szervezni!

Teljes bejegyzés
| Menüpont: Hírek | Fényképek: Tájékoztató akció Kiskunfélegyházán | Hozzászólások: 0

SocietasTV: "Lesz még Magyar Köztársaság" tüntetés az Operaház előtt

2012.01.03

societastv_1.jpgAz Andrássy úton ellenzéki politikai pártok és civilek tüntetettek Orbán Viktor rendszere ellen, a Societas- Baloldali Ifjúsági Mozgalom is részt vett a demonstráción.

| Menüpont: Hírek | Hozzászólások: 0

2012 - Fogjunk össze a Magyar Köztársaságért!

2011.12.31

Kedves barátaink!

Egy iszonyatosan nehéz éven vagyunk túl, és sajnos 2012 sem tűnik jobbnak. Mégis abban reménykedve kívánunk nektek boldog új évet, hogy együtt, összefogva meg tudjuk változtatni hazánkat.

Fogjunk össze a Magyar Köztársaságért!